Zjazd integracyjno-szkoleniowy Trenerów Wsparcia

W pierwszy weekend listopada odbył się wyjazd integracyjno-szkoleniowy Trenerów Wsparcia naszej Fundacji! Podczas warsztatów, quizów i wymiany doświadczeń nasi mobilni asystenci doskonanlili swoje umiejętności, by jeszcze lepiej pomagać OzN.

Kim są Trenerzy Wsparcia?

Trenerzy Wsparcia to osoby po amputacji lub z inną niepełnosprawnością ruchową, które po wypadku lub chorobie wróciły już do codzienności. Doskonale rozumieją każdy etap związany z oswajaniem nowej rzeczywistości. Są w stanie wczuć się w potrzeby głównych odbiorców projektu – osób, które oczekują na zabieg amputacji lub są tuż po nim.

Trenerzy Wsparcia, poruszając się o protezie lub na wózku aktywnym, wcielają się w rolę mobilnego asystenta osoby potrzebującej pomocy i są gotowe podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Komu może pomóc Trener Wsparcia?

Trenerzy Wsparcia to część projektu aktywizacji zawodowej, którą realizujemy dzięki grantowi od State Street Foundation. Program wsparcia przeznaczony jest dla osób:

  • stojących w obliczu amputacji lub będących tuż po zabiegu odjęcia kończyny,
  • będących na początku drogi związanej z powrotem do życia sprzed amputacji,
  • potrzebujących wsparcia i motywacji do dalszego leczenia,
  • które w wyniku wypadku zmuszone są poruszać się na wózku.

Jakiej pomocy może udzielić Trener Wsparcia?

Trenerzy Wsparcia, poza własnym doświadczeniem, dysponują także wiedzą zdobytą podczas serii szkoleń. Wszyscy Trenerzy, poprzez udział w specjalistycznych kursach, są odpowiednio przygotowani do pracy, nabyli odpowiednie kompetencje i zostali wyposażeni w narzędzia potrzebne do codziennej pracy z osobami amputowanymi.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Trenerów w Ośrodku Rehabilitacyjnym Zabajka 2 w Złotowie!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2023

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu