Zdobyli Śnieżnik zimą – za nami kolejny obóz dla OzN!

Śnieżnik – jeden z 28 szczytów Korony Gór Polski, najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika… Czy da się go zdobyć zimą, poruszając się o protezach? Uczestnicy naszego obozu dla OzN Winter Mountain Camp 2022 udowodnili, że tak! 

Dwa pierwsze dni minęły pod znakiem próbnych tras wokół Międzygórza i na Jagodną w Górach Bystrzyckich, aby rozpoznać możliwości i tempo poruszania się grupy w terenie.

Różne protezy, różne tempo poruszania się, dość wymagająca zimowe warunki wszystko to spowodowało, że standardowe czasy przejścia należało pomnożyć x2, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo grupy. Osobiście dla mnie to kolejna ważna lekcja bycia przewodnikiem górskim. (…) Wielki ukłon dla wszystkich uczestników obozu (…). Wszyscy jesteście dla mnie motywacją do działania i pracy nad sobą – napisał na swoim Instagramie Tomasz Deroń, koordynator i przewodnik wyjazdu.

fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia

Wśród uczestników znalazło się kilka osób po amputacjach kończyn, poruszających się o protezach. Cieszymy się, że nasza grupa, mimo dość wymagających zimowych warunków – dała radę! 12 uczestników oraz nasi przewodnicy w trudnych warunkach weszli na szczyt Jagodnej, a dwa dni później zdobyli Śnieżnik! 

fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia
fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia
fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia

Dziękuję za możliwość udziału zimowym obozie Winter Mountain Camp 2022. W mojej pamięci zostanie niesamowita atmosfera, której mogłam doświadczyć podczas wspólnych wędrówek, a którą tworzyli profesjonalni i dbający o nas Przewodnicy, ich fachowość, podejście i zaangażowanie były na najwyższym poziomie. W czasie trwania obozu poznałam wielu wartościowych i inspirujących ludzi. Gratuluję Państwu kompetencji i profesjonalizmu w organizacji wypraw. To niezwykle ważne, co Państwo robicie w zakresie turystyki dla osób z niepełnosprawnościami – skomentowała wyjazd jedna z uczestniczek.

My dziękujemy wszystkim śmiałkom, którzy zdecydowali się z nami zdobywać szczyty, i już dziś zapraszamy na letnią edycję obozu dla osób niepełnosprawnych w dniach 4-9 lipca 2022 r. 

fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia
fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia
fot. Magda Lassota Podróże i Fotografia

Zespół Fundacji Poland Business Run

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu