Wróć do aktywności po amputacji – bezpłatny projekt Znowu w Biegu i PFRON

Mamy ważną informację dla osób po amputacji! Krakowskie Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu realizuje finansowany przez PFRON projekt kompleksowego wsparcia w powrocie do sprawności i aktywności zawodowej. Dla uczestników przewidziano zajęcia rehabilitacyjne, a także spotkania z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym. Są jeszcze wolne miejsca!

Program pod nazwą „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny” ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów.

Bazując na doświadczeniu związanym z pracą z osobami po amputacji, organizatorzy zaplanowali następujące formy wsparcia:

1) Konsultacje psychotraumatologiczne,

2) Konsultacje w zakresie przygotowania kikuta do protezowania (bandażowanie, hartowanie),

3) Nauka chodu o protezie,

4) Konsultacje dietetyczne,

5) Treningi rehabilitacyjne (treningi stabilizacji),

6) Terapia manualna (m.in. praca z blizną, przygotowanie kikuta do oprotezowania, niwelowanie skutków poruszania się o protezie),

7) Coaching dot. powrotu do funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

Rehabilitacja oraz pozostałe elementy projektu przeprowadzane w ośrodku Znowu w Biegu są dla uczestników bezpłatne, należy jednak samodzielnie zorganizować pobyt w Krakowie na czas trwania stacjonarnej części programu (5 dni).

Każdy uczestnik projektu odbędzie zajęcia rehabilitacyjne oraz pierwsze spotkania ze specjalistami w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przy ul. Odrzańskiej 13/2 w Krakowie. Kolejne konsultacje z dietetykiem, psychologiem czy doradcą zawodowym zostaną przeprowadzone online.

Uczestnikami projektu mogą być osoby po amputacji kończyny z całej Polski. Nabór beneficjentów ma charakter otwarty i będzie prowadzony aż do zakończenia projektu w 2024 r. Zgłoszenia do pierwszej tury programu trwają.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Regulamin projektu dostępny jest na stronie www.znowuwbiegu.pl.

Zapraszamy do udziału!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu