Seniorze, zadbaj o stopy! Bezpłatny program dla krakowian “Podolog 85+”

podologia

Dobre wieści dla osób starszych! Trwa miejski program wsparcia „Podolog 85+”, skierowany do mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej. Projekt zakłada dostęp do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa. Jego celem jest poprawa jakości życia najstarszych krakowian.

W  ramach programu seniorzy mogą wziąć udział w konsultacjach z podologiem, czyli specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób, zmian i dolegliwości w obrębie stóp. Zgodnie ze wskazaniem po wstępnym badaniu pacjenta wykonany zostanie niezbędny zabieg podologiczny, np. usuwanie odcisków, modzeli, pedicure medyczny, zabieg na wrastające paznokcie, kurzajki (brodawki), pękające pięty, leczenie zmian grzybiczych czy profilaktyka stopy cukrzycowej.

W przypadku seniorów, z racji wieku oraz wielu chorób, które zmniejszają ich sprawność fizyczną, samodzielne wykonanie nawet prostych zabiegów w obrębie stóp może się okazać niemożliwe. Wówczas wskazane jest udanie się do specjalisty, zanim pojawią się problemy.

Każdy, kto nie radzi sobie samodzielnie z pielęgnacją stóp lub odczuwa dyskomfort w ich obrębie, powinien zgłosić się do profesjonalnego gabinetu podologicznego. Taka wizyta może zapobiec powikłaniom, jakie niosą za sobą źle obcinane paznokcie, zbyt duże modzele, bolące odciski lub wrastające paznokcie – tłumaczy Julita Szczepanik-Malik, specjalista podolog z ośrodka Znowu w Biegu.

W trosce o skuteczność zabiegów odbywają się one w profesjonalnym gabinecie, który jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt podologiczny.

Stosujemy nowoczesne, sprawdzone metody diagnostyczne i terapeutyczne. Wdrożone procedury związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19 zapewniają wykonywanie zabiegów w bezpiecznych warunkach, sterylnymi narzędziami – mówi Anna Orzechowska, koordynator projektu.

Konsultacje są bezpłatne i odbywają się w gabinecie podologicznym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13/2) przy zachowaniu szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zapisy dla seniorów odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00 pod nr tel. 609 915 005.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2023

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu