Rowerowy weekend we wrześniu? Ruszyły zapisy na Adaptive Bike Challenge 2021

Lubisz spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, a rekreacyjna jazda na rowerze nie jest Ci obca? Marzy Ci się kilkudniowa wycieczka, ale chciałbyś skorzystać ze wsparcia kogoś doświadczonego? Obóz rowerowy dla osób z niepełnosprawnością ruchową Adaptive Bike Challenge to idealna okazja, by zasmakować rowerowych wypraw i poznać swoje możliwości. Wszystko to na pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Jak będzie wyglądać wyjazd? Każdego dnia uczestnicy wycieczki pokonają ok. 30 km, co oznacza ok. 2-3 godzin jazdy. Na trasie przewidziane są przerwy m.in. na zwiedzanie zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa będzie różnorodna, głównie asfaltowa, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą plecak lub sakwę na rzeczy pierwszej potrzeby. Większe bagaże zostaną przewiezione z Krakowa do miejsca noclegu i z powrotem samochodem.

Tempo jazdy i długość trasy nie przekroczą możliwości aktywnej osoby, regularnie jeżdżącej na rowerze. Będą też dostosowywane do możliwości uczestników.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (śniadania, obiadokolacje oraz suchy prowiant). W czasie jazdy przewidziane będą przerwy na posiłki.

Kiedy: 17–19 września 2021 r.

Gdzie: Start i koniec wyjazdu w Krakowie, noclegi w Paczółtowicach – spotykamy się w Krakowie i razem wyruszymy do Paczółtowic

Koszt: 120 zł

Dla kogo? Dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, jeżdżących rekreacyjnie na rowerze (również handbike). Jeśli masz wątpliwości dotyczące swoich możliwości i kondycji, skontaktuj się z nami – podpowiemy, czy ten wyjazd jest dla Ciebie.

Potrzebny sprzęt: Niezbędne do uczestnictwa w wyjeździe będą rower i kask. Ze względu na ukształtowanie terenu i nawierzchnię najodpowiedniejsze będą rowery typu: górski (MTB), trekkingowy, gravel, cross. Można również wziąć udział na handbike’u przystosowanym do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni. Przed wyjazdem wskazany jest serwis sprzętu. Jest także możliwość wypożyczenia roweru lub handbike’a – szczegóły będziemy ustalać podczas rezerwacji. Napisz do nas, jeśli jesteś tym zainteresowany.

ZAPISY przez portal EVENEA

Regulamin obozu

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: [email protected]

Organizator: Fundacja Poland Business Run

Wspiera nas: Globalworth Foundation

Wydarzenie zostanie przygotowane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i zachowaniem szczególnej ostrożności.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2023

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu