Poland Business Run 2022 pobiegnie dla potrzebujących po raz 11

10 maja startują zapisy do biegu charytatywnego Poland Business Run 2022. Sztafeta ma jak zwykle jeden główny cel – wsparcie potrzebujących. Do Fundacji organizującej zawody wciąż można złożyć wniosek o dofinansowanie do protez kończyn, wózków i rehabilitacji. Pomoc kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.

W Poland Business Run co roku biorą udział 5-osobowe sztafety, najczęściej reprezentujące firmy i korporacje. Oprócz możliwości aktywnego spędzenia czasu i integracji pracowników przedsiębiorstw, docenianą wartością wydarzenia jest możliwość pomocy potrzebującym. Tylko w 2021 r. w biegu wystartowało ponad 28 tys. biegaczy, dzięki którym pomoc trafiła do 128 osób z niepełnosprawnością ruchową.

Protezy kończyn i inny sprzęt ortopedyczny, wózki aktywne, rehabilitacja, wsparcie psychologiczne – to pomoc, która co roku trafia do potrzebujących dzięki firmom biorącym udział w naszym biegu. W tym roku oprócz beneficjentów z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wniosek o dofinansowanie mogą złożyć także osoby po mastektomii – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (2000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Poprzez opłacenie udziału w biegu firmy pomogą osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. Jedną z beneficjentek sztafety jest 37-letnia Dominika z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

Koszt protezy to dla mnie suma nierealna do zdobycia, dlatego dziękuję za wszelką pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Otrzymanie protezy docelowej jest w tej chwili moim największym marzeniem. Wierzę, że gdy już nauczę się chodzić, swoje dalsze cele będę w stanie pomału realizować sama – mówi Dominika, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu