Opieka wytchnieniowa w Krakowie – do 30.10 trwa nabór wniosków!

opieka wytchnieniowa

W Krakowie ruszył ważny projekt, mający na celu odciążenie opiekunów osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 14-dniowe, całodobowe turnusy opieki wytchnieniowej zostaną zorganizowane w połowie listopada i pozwolą na chwilę oddechu tym, którzy na co dzień poświęcają się dbaniu o podopiecznych z niepełnosprawnością.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, ogłoszony przez UM Krakowa, a realizowany m.in. przez Fundację Poland Business Run, przeznaczony jest dla osób pełnoletnich legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, na co dzień zamieszkujących teren Gminy Miejskiej Kraków.

Turnus wytchnieniowy zorganizowany zostanie w Centrum Psychoonkologii Unicorn i potrwa 2 tygodnie (w terminie 16-29 listopada). Całodobową opiekę nad beneficjentami programu sprawować będą doświadczeni specjaliści z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa.

Projekt to przede wszystkim szansa na zasłużony odpoczynek dla tych, którzy sprawują stałą opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami. Ci, którzy nieraz każdą chwilę poświęcają swojemu podopiecznemu, teraz będą mogli odetchnąć, wiedząc, że jest on pod najlepszą opieką. Ten czas mogą wykorzystać na załatwienie ważnych spraw czy po prostu odpoczynek i relaks, tak ważny w ich przypadku – tłumaczy Anna Orzechowska, koordynator projektu z ramienia Fundacji Poland Business Run.

Udział w turnusach jest dla uczestników bezpłatny. Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego oraz z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Aby zgłosić się na turnus należy wypełnić komplet dokumentów dostępnych na stronie: bit.ly/opieka-wytchnieniowa i umieścić w specjalnie przygotowanej skrzynce, która znajduje się przy bocznym wejściu do Karcher Hali Cracovia (al. Focha 40) obok stanowiska ochrony obiektu. Nabór wniosków trwa do 30 października do godz. 20:00.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu