Nowa edycja projektu Trenerzy Wsparcia trwa!

Od początku lutego Trenerzy Wsparcia pomagają osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu w adaptacji do zmian, powrocie do życia sprzed amputacji i w aktywizacji zawodowej. Trwają również szkolenia nowych trenerów, którzy do działania przejdą w kwietniu i maju.

Powrót do sprawności po amputacji to zwykle proces długi i trudny, a dostęp do psychologów w poradniach rehabilitacyjnych i psychologicznych wymaga długiego oczekiwania. Dzięki projektowi osoby z niepełnosprawnościami, które są w pełni zaadaptowane do życia, pomagają innym, będącym na początku tej drogi, przejść ją łatwiej i sprawnie radzić sobie z codziennymi zadaniami.

Dotychczas w trakcie projektu przeszkolono 14 Trenerów Wsparcia, którzy pomagają osobom po amputacjach odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Końcem marca do tego grona dołączy kolejne 6 osób, które służyć będą za przykład swoim podopiecznym.

W ubiegłym roku łącznie udało się w ten sposób wesprzeć 165 podopiecznych. W ramach tej edycji w lutym z pomocy Trenerów skorzystało 17 osób.

Projekt Centrum kształcenia zawodowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową realizowany przez Fundację Poland Business Run współfinansowany jest ze środków State Street Foundation.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu