Influencerzy z niepełnosprawnością – kogo obserwować w social mediach?

Facebook, Instagram, LinkedIn, a ostatnio także TikTok. Media społecznościowe zagościły niemal w każdej dziedzinie naszego życia. W socjalach szukamy informacji, rozrywki, prowadzimy firmy, sprzedajemy nie tylko produkty, ale i usługi, promujemy siebie i swoje przedsięwzięcia, budujemy sieci kontaktów zarówno biznesowych, przyjacielskich, jak również romantycznych. Nikogo nie dziwi, że i osoby z niepełnosprawnością korzystają z kanałów w mediach społecznościowych. Niepełnosprawni influencerzy często inspirują, motywują do działania i pokazują, że można czerpać z życia więcej. 

Osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a platformy do komunikacji online (oraz internet w ogóle) pozwalają prowadzić w miarę normalne życie bez wychodzenia z domu. Bez względu na to, z jakiego powodu nie chcemy lub nie możemy opuszczać naszych czterech kątów. 

Wiele pośród osób z niepełnosprawnościami korzysta z sociali w taki sam sposób, jak większość z nas, tworząc prywatne konta. W tej grupie nie brakuje jednak ani blogerów, ani influencerów. Wręcz przeciwnie! Jest ich wielu i tworzą interesujące treści, niekoniecznie kierowane wyłącznie do followersów z niepełnosprawnością. Zatem, kogo pośród liderów opinii w tej grupie obserwować? Poniżej zebraliśmy 8 osób, których profile na Instagramie naszym zdaniem warto obserwować.

Znane osoby z niepełnosprawnością na Instagramie

Harapinstory – Ewa Harapin

Ewa Harapin

To profil prowadzony przez Ewę Harapin, która przeszła amputację nogi w wyniku choroby nowotworowej. Ewa stara się zarażać swoich followersów pozytywnym nastawieniem i dzielić się wiedzą, dotyczącą niepełnosprawności. Profil Ewy spodoba się szczególnie tym osobom, które w sieci szukają pozytywnych historii i optymistycznego spojrzenia na świat.

Monikaqkla – Monika Kukla 

Monika Kukla to beneficjentka Poland Business Run z 2020 roku. Dziewczyna ze swoją niepełnosprawnością boryka się od urodzenia, ale trudny życiowy start nie pozbawił jej wytrwałości i ducha rywalizacji. Monika należy do narodowej reprezentacji Polski w narciarstwie biegowym i biathlonie. Profil Moniki spodoba się szczególnie fanom sportowej aktywności i białego szaleństwa.

robo_noga – Klaudia Kaniewska

Klaudia Kaniewska na co dzień pracuje w Fundacji Poland Business Run, zajmując się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Profil @robo_noga nawiązuje do pytań dzieci, które widząc jej protezę, pytają, czy to jakaś kosmiczna noga. Profil skierowany jest przede wszystkim do innych osób z niepełnosprawnością. Klaudia dzieli się z nimi poradami z zakresu funkcjonowania z protezą.

Sebastian Luty – Avalon Extreme

To profil prowadzony przez założyciela Fundacji Avalon. Sam Sebastian przedstawia siebie jako twórcę projektu Avalon Extreme. Z jego profilu i udostępnianych treści możemy wyczytać, że Sebastian jest fanem sportów ekstremalnych i dużych dawek adrenaliny. O sobie pisze “EXTRAsprawny, w 95% sparaliżowany, kierowca wyścigowy w Avalon Extreme Racing”. Sebastian na każdym kroku udowadnia, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń, nawet tych najbardziej szalonych. 

Z protezą

Krzysiek jest byłym żołnierzem Wojska Polskiego. Nogę stracił w wypadku komunikacyjnym. Swój profil poświęcił powrotowi do aktywnego życia po amputacji. Pozycja obowiązkowa dla osób, które cenią sobie dbałość o tężyznę fizyczną, ale nie tylko. Bloger zamieszcza propozycje treningów biegowych dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Z drugiej strony nie brakuje również wpisów motywujących do pracy nad sobą oraz porad, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji i na nowo odnaleźć  w swoim życiu. 

Life On Wheelz

Life On Wheelz to profil prowadzony przez Piotra Sawickiego – dziennikarza muzycznego, znanego w środowisku jako dj Carpigiani. Piotr przez wiele lat był także redaktorem naczelnym muzycznego portalu z muzyką alternatywną Porcys, ale nikt z jego branżowego otoczenia nie wiedział o jego niepełnosprawności. Profil Life On Wheelz powstał, gdy Piotr zdecydował się dokonać “coming outu” i podzielić się ze światem swoją historią. Każdy nowy wpis Piotrka to zastrzyk pozytywnej energii i porządna dawka optymizmu. Piotr w codziennych postach pokazuje swoje życie i udowadnia, że mimo niepełnosprawności można wieść interesujące i pełne pasji życie. 

Trener.sajdak – Piotr Sajdak

Piotrek jest człowiekiem o wyraźnej wizji celu i chęci jego realizacji. Brał udział w Masterchefie, trafił na okładkę Man’s Health, a także występował na konferencji TEDx. Za każdym razem udowadniał, że konsekwencja w dążeniu do określonego punktu ma ogromne znaczenie. Często podkreśla, że amputacja ręki dała mu motywację do działania. Na swoim profilu dzieli się treściami z zakresu treningów, gotowania i górskich wypraw.

Dziewczyna z fioletową nogą – Anna Klecha

Anna Klecha zdecydowała się na zabieg amputacji w 2019 w związku z wadami wrodzonymi. Jest bardzo wesołą dziewczyną, która na profilu dzieli się swoimi pasjami. Często też można ją zobaczyć w mediach.

Warto śledzić inspirujące osoby niepełnosprawne

Podsumowując, to tylko sześć profili na Instagramie, prowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami. W Internecie nie brakuje innych ciekawych osobowości, które warto obserwować – nie tylko ze względu na sposób, w jaki radzą sobie ze swoimi fizycznymi ograniczeniami, ale dlatego, że są niezwykłymi ludźmi, którzy z pasją opowiadają o swoich zainteresowaniach i nie tylko. Jeśli szukasz miejsca w sieci, w którym poczujesz się naprawdę wyjątkowo, koniecznie zajrzyj do Ewy, Moniki, Klaudii, Sebastiana, Piotrka, Krzyśka, Piotrka i Anny.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2024

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu