Nabór wniosków na beneficjentów Poland Business Run 2021 otwarty!

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie naboru kolejnych osób po amputacji lub z innymi dysfunkcjami narządów ruchu, którym pomożemy „stanąć na nogi” w ramach biegu Poland Business Run 2021. Jubileuszowa, dziesiąta edycja naszej sztafety odbędzie się 5 września. Mimo przeciwności w zeszłym roku udało nam się wesprzeć aż 71 beneficjentów z całej Polski.

Nasza Fundacja skupia się na pomocy osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządów ruchu. By zebrać na to środki, co roku we wrześniu organizujemy charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run. W 2020 roku ze względu na pandemię bieg odbył się w formule wirtualnej, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób pomogliśmy 71 beneficjentom.

Od 1 marca do 31 maja 2021 roku kolejne osoby po amputacji lub z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się do naszej Fundacji, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Forma wsparcia zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby, a jego wysokość wynosi maksymalnie 50 tys. zł, które można przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, albo 5 tys. zł w przypadku rehabilitacji, konsultacji medycznych oraz pomocy psychologicznej.

Osoby, które w poprzednich latach otrzymały od naszej Fundacji dofinansowanie do protezy lub sprzętu ortopedycznego, mogą ubiegać się o wsparcie ponownie po upływie 3 lat.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz i skompletuj wymagane dokumenty:

  • wydrukowany, wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek pomocowy,
  • kopię pełnomocnictwa (w przypadku kiedy o pomoc wnioskuje pełnomocnik),
  • kopię orzeczenia o niepełnosprawności,
  • kopię dokumentacji medycznej,
  • specyfikację protezy w przypadku starania się o dofinansowanie do niej,
  • kosztorys lub fakturę proforma sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego, protezy, rehabilitacji,
  • decyzję o przyznaniu dofinansowania lub jego braku z NFZ, MOPS/PCPR, PFRON.

Komplet dokumentów wyślij pocztą (Fundacja Poland Business Run, ul. Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków) i czekaj na wiadomość – skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Wniosek, regulamin i więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Jak zostać beneficjentem?.

Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 485 979 lub pod adresem [email protected].

UWAGA! Nie jesteśmy instytucją publiczną i złożenie dokumentów do naszej Fundacji nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Również wnioskowanie o daną sumę nie gwarantuje otrzymania dokładnie takiej kwoty. Wszystkie nadesłane dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu