Lekkoatletka po amputacji Faustyna Kotłowska Sportowcem Bez Barier 2020

faustyna kotłowska

Faustyna Kotłowska to 19-latka z województwa pomorskiego, która w 2016 roku, w wyniku wypadku komunikacyjnego, straciła nogę na poziomie podudzia. Od tego czasu postanowiła spróbować swoich sił w sporcie i z sukcesami trenuje lekkoatletykę. Jej osiągnięcia zostały docenione, a uwieńczeniem jej wysiłków było otrzymanie nagrody w kategorii Sport Bez Barier 2020 podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez „Przegląd Sportowy”.

Przez bardzo dużą aktywność fizyczną protezy zużywają się o wiele szybciej, co jest dla sportowców z niepełnosprawnością dodatkowym problemem. Faustyna w 2020 roku została beneficjentką biegu Poland Business Run i otrzymała dofinansowanie do protezy kończyny dolnej, której potrzebuje nie tylko do codziennego funkcjonowania, ale również treningów i aktywności sportowej. Dziś jest już rekordzistką Europy i świata w kilku dyscyplinach, tj. rzucie dyskiem, oszczepem oraz pchnięciu kulą.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe Faustyny. A szczególnie oczekujemy na debiut zawodniczki na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku!

Więcej informacji na stronie paralympic.org.pl.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu