Kolejny etap projektu Trenerzy Wsparcia zakończony

Wraz z końcem maja zamknęliśmy kolejny etap projektu Trenerzy Wsparcia, który ma na celu pomoc osobom z nabytą niepełnosprawnością w powrocie do sprawności i samodzielności. Do zespołu naszej Fundacji dołączyło kolejnych 5 Trenerów. Tylko w maju nasi eksperci pomogli 11, a od marca – aż kilkudziesięciu osobom.

Trenerami Wsparcia zostają osoby z nabytą niepełnosprawnością ruchową, które w pełni odnalazły się już w nowej rzeczywistości, a teraz chcą pomóc przejść tę trudną drogę innym w podobnej sytuacji. W kwietniu szkolenie zakończyło kolejnych pięć osób, dzięki czemu w naszej drużynie jest już aż 19 chętnych do niesienia pomocy potrzebującym.

W ramach projektu „Centrum kształcenia zawodowego osób z niepełnosprawnościami”, realizowanego dzięki dofinansowaniu State Street Foundation, osoby zainteresowane pełnieniem roli Trenera Wsparcia przechodzą kompleksowe szkolenie wprowadzające w tematykę psychologii, rehabilitacji, protezowania, dietetyki, ale także kwestii formalnych, takich jak pozyskanie dofinansowania na zakup sprzętu ortopedycznego.

Tylko w maju Trenerzy wsparli jedenaście osób, a w ramach tej edycji, trwającej od marca, pomogli kilkudziesięciu potrzebującym. Ich spotkania odbywały się zarówno w formie online, telefonicznie, jak i na żywo.

– Tego rodzaju wsparcie podczas oswajania się z tak wielką zmianą w życiu jest nie do przecenienia – mówi Klaudia Kaniewska, koordynator Działu Wsparcia Fundacji. – Trenerzy własnym przykładem udowadniają, że można normalnie, sprawnie funkcjonować mimo niepełnosprawności i pokonać wszystkie przeszkody, które dziś wydają się nie do pokonania.

Z radością już możemy ogłosić, że jesienią będziemy kontynuować projekt. Tym razem nie przewidujemy rekrutacji i szkoleń dla nowych Trenerów, ale jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas ([email protected]).

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu