Fundacja Poland Business Run partnerem raportu Pracodawca na TAK.

Raport przygotowany przez Fundację TAKpełnosprawni opisuje aktualne wyzwania i sposoby na włączenie do zespołów osób z niepełnosprawnościami. To nie tylko dane, ale także praktyczne porady oraz wypowiedzi pracodawców, osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertów. W publikacji znajdziecie cytat Agnieszki Pleti, prezes naszej Fundacji.

Z badania Pracodawca na TAK wynika, że bardzo różni się postrzeganie rynku pracy przez pracodawców i osoby z niepełnosprawnościami. Ponad 60% pracodawców uważa, że rynek pracy jest dziś bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami, podczas gdy tylko 39% osób z niepełnosprawnościami widzi jakąkolwiek zmianę w sposobie ich traktowania na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Jak poprawić tę sytuację? Odpowiedzi znajdziemy w 10 zasadach skutecznego zatrudniania osób z niepełnosprawnościami według międzynarodowego standardu ILO Global Business and Disability Network. W Polsce ich praktyczne wdrożenie zostało opisane po raz pierwszy. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej inicjatywy!

Wydawcą publikacji jest Fundacja TAKpełnosprawni, która promuje zatrudnienie i inkluzję osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Fundacja Poland Business Run została partnerem projektu.

Pobierz raport: https://takpelnosprawni.pl/wp-content/uploads/2021/09/raport_Pracodawca_na_TAK_2021.pdf

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu