Centrum “Dobroć” – wsparcie dla opiekunów osób zależnych

W odpowiedzi na rosnące potrzeby opiekunów osób niesamodzielnych, Fundacja Poland Business Run wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie Centrum Wsparcia Opiekunów “Dobroć”. To kompleksowy program, którego misją jest zapewnienie opiekunom niezbędnego wsparcia merytorycznego, psychologicznego i emocjonalnego w codziennej opiece nad bliskimi.

Skalę wyzwań, z jakimi mierzą się opiekunowie osób zależnych, obrazuje fakt, że w Polsce żyje około 2 milionów osób niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania. Niestety niemal 20% gmin nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniego wsparcia. Centrum “Dobroć” wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując szereg bezpłatnych usług skierowanych do opiekunów osób zależnych.

Platforma internetowa Centrum Wsparcia Opiekunów “Dobroć” to źródło rzetelnych informacji dotyczących zarówno opieki nad osobą zależną, jak i dobrostanu samych opiekunów. Znajdują się tam artykuły i webinary opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, m.in. psychologii, fizjoterapii, dietetyki i prawa. Działa również bezpłatna infolinia, gdzie można uzyskać fachową poradę i wsparcie emocjonalne od wykwalifikowanych konsultantów.

Zdajemy sobie sprawę, jak wymagająca i wyczerpująca może być opieka nad osobą niesamodzielną. Chcemy zaoferować opiekunom pomoc i pokazać, że nie są sami w tej trudnej sytuacji. Jest to ważne, bo są oni źródłem wsparcia dla bliskich sobie osób i często sprawują nad nimi całodobową opiekę. Muszą być więc w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym, by efektywnie wykonywać codzienne czynności przy osobach, którymi się opiekują – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.

Centrum “Dobroć” dąży także do szerzenia rzetelnych informacji na temat opieki nad osobami zależnymi, zmniejszania uczucia izolacji i samotności opiekunów poprzez wsparcie emocjonalne oraz podnoszenia świadomości społecznej na temat potrzeb osób zależnych i ich opiekunów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.centrumdobroc.pl.

Post na linkedin:

Fundacja Poland Business Run wspiera opiekunów osób zależnych

Z dumą przedstawiamy Centrum “Dobroć” – nową inicjatywę Fundacji, stworzoną z myślą o opiekunach osób zależnych.

👉 Co oferujemy?

  • Kompleksową platformę internetową z rzetelnymi informacjami i materiałami edukacyjnymi. Odkryj artykuły i webinary dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji, żywienia, zdrowia psychicznego oraz praw i obowiązków opiekuna.
  • Bezpłatną infolinię (czynną od poniedziałku do piątku), gdzie nasi konsultanci udzielają fachowej porady i wsparcia emocjonalnego.

🤝 Naszym celem jest nie tylko dostarczanie wiedzy, ale także tworzenie sieci wzajemnego wsparcia i zrozumienia wśród opiekunów. Wierzymy, że to pomoże znacząco poprawić jakość życia zarówno opiekunów, jak i osób, którymi się opiekują.

 Odwiedź www.centrumdobroc.pl i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2024

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu