Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób po amputacji

pomoc psychologiczna

Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu od grudnia 2020 r. prowadzi nieodpłatną terapię dla osób po amputacji kończyny. W ramach projektu, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oferowane są bezpłatne konsultacje psychologiczne, które odbywać się będą w bezpiecznej formie online.

Projekt przeznaczony jest dla osób z całej Polski, które przeszły zabieg odjęcia kończyny i są zainteresowane skorzystaniem z pomocy psychologa. Każdy pacjent, który zostanie prawidłowo zakwalifikowany do programu, odbędzie 10 godzinnych spotkań z psychologiem.

Projekt trwa od grudnia 2020 r. do końca maja 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Jak skorzystać z bezpłatnej pomocy?
By zgłosić się do projektu, należy umówić się na pierwszą konsultację psychologiczną telefonicznie pod numerem telefonu ośrodka Znowu w Biegu: 609 915 005 lub mailowo: [email protected]. Do zapisania pacjenta na bezpłatne konsultacje psychologiczne wymagane jest podanie: imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Kolejne spotkania można umawiać indywidualnie z psychologiem po zrealizowaniu pierwszej konsultacji.

Aby wziąć udział w konsultacjach psychologicznych uczestnik musi posiadać dostęp do Internetu, a także komputer wyposażony w mikrofon i kamerę lub telefon komórkowy z tymi funkcjami (uczestnik musi być w stanie samodzielnie połączyć się z psychologiem online). Uczestnicy projektu zostaną dokładnie poinstruowani, jak skorzystać z konsultacji online poprzez platformę Webex Cisco.

Konsultacje psychologiczne prowadzi wykwalifikowany psycholog z uprawnieniami do wykonywania zawodu. Jest on zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej procesu terapii oraz wszelkich informacji otrzymanych od pacjenta.

Konsultacje odbywają się w ramach projektu finansowanego ze środków PFRON związanego z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych – wsparcie psychologiczne, przeciwdziałające negatywnym skutkom pandemii, w szczególności konsekwencjom zaniechania lub ograniczenia działań terapeutycznych.

Więcej informacji oraz regulamin dostępny na stronie internetowej:

https://znowuwbiegu.pl/bezplatna-pomoc-psychologiczna-dla-osob-po-amputacji/

Zapraszamy serdecznie!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu