Bezpłatna pomoc dla osób po amputacji w Centrum Rehabilitacji „Znowu w biegu”

Centrum Rehabilitacji „Znowu w biegu” wraz z PFRON rozpoczyna nowy projekt kompleksowej opieki rehabilitacyjnej dla pacjentów po amputacji. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych, a także w spotkaniach z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym.

Program rozplanowany do 2024 roku obejmie 135 pacjentów po amputacji, po 45 osób w każdym roku realizacji projektu. Dla uczestników przewidziano zajęcia rehabilitacyjne w Centrum, a także spotkania z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym.

Program „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny” umożliwi powrót do niezależności i samodzielności osobom potrzebującym wsparcia w różnych sferach życia, zwiększając szansę na ich dobrą adaptację do nowej sytuacji. Projekt pomoże odnaleźć się na nowo zarówno w życiu codziennym, społecznym, jak i zawodowym.

Wszechstronne wsparcie

Specjaliści z Centrum Rehabilitacji zaplanowali wsparcie w wielu formach:

  • konsultacje psychotraumatologiczne,
  • konsultacje w zakresie przygotowania kikuta do protezowania (bandażowanie, hartowanie),
  • nauka chodu o protezie,
  • konsultacje dietetyczne,
  • treningi rehabilitacyjne (treningi stabilizacji),
  • terapia manualna (m.in. praca z blizną, przygotowanie kikuta do oprotezowania, niwelowanie skutków poruszania się o protezie),
  • coaching dot. powrotu do funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, ale organizator nie zapewnia noclegu ani wyżywienia podczas 5-dniowego pobytu w Krakowie, który jest początkowym elementem programu. Późniejsze konsultacje będą odbywać się już przez internet.

Dla kogo?

Zgłaszać się mogą osoby po amputacji kończyny z całej Polski. Nabór jest ciągły – zgłaszać się można cały czas, ale nabór do pierwszej tury kończy się 31 grudnia 2021 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2024

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu