Beneficjenci biegu poszukiwani!

4 września po raz 11. wystartuje Poland Business Run. Sztafeta ma jak zwykle jeden główny cel – wsparcie potrzebujących. Do Fundacji można już złożyć wniosek o dofinansowanie do protez kończyn, wózków i rehabilitacji. Pomoc kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.

W Poland Business Run co roku biorą udział 5-osobowe sztafety, najczęściej reprezentujące firmy i korporacje. Oprócz możliwości aktywnego spędzenia czasu i integracji pracowników przedsiębiorstw, docenianą wartością wydarzenia jest możliwość pomocy potrzebującym. Tylko w 2021 r. w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, dzięki którym pomoc trafiła do 128 osób z niepełnosprawnością ruchową.

– Protezy kończyn i inny sprzęt ortopedyczny, wózki aktywne, rehabilitacja, wsparcie psychologiczne – to pomoc, która co roku trafia do potrzebujących dzięki firmom biorącym udział w naszym biegu. W tym roku oprócz beneficjentów z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wniosek o dofinansowanie mogą złożyć także osoby po mastektomii – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Jesteś osobą z niepełnosprawnością narządu ruchu lub po mastektomi?

Możemy Ci pomóc w zakresie:

  • dofinansowania do zakupu protezy,
  • rehabilitacji,
  • nauki chodu,
  • dofinansowania zakupu sprzętu ortopedycznego,
  • pomocy psychologicznej,
  • specjalistycznych konsultacji medycznych.

Jak zostać beneficjentem?

Aby zostać beneficjentem, dla którego wystartują uczestnicy biegu, wystarczy wypełnić i wysłać pocztą tradycyjną na adres Fundacji Poland Business Run (ul. Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków) komplet dokumentów wraz z wymaganymi załącznikami. Są one dostępne na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/about/jak-zostac-beneficjentem . Wszystkie wnioski rozpatrzy komisja powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących.

Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 458 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

Bieg dla przedstawicieli firm i korporacji Poland Business Run 2022 odbędzie się 4 września. Zapisy zostaną przeprowadzone w maju, a dokładne terminy i szczegóły ogłoszone w kwietniu na stronach organizatora.

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu