Aktywizuj.pl – nowy portal dla osób z niepełnosprawnościami!

strona aktywizuj.pl

Właśnie wystartowała strona aktywizuj.pl, która pomoże osobom z niepełnosprawnościami wrócić do sprawności, a następnie podjąć zatrudnienie po wypadku czy chorobie. Potencjalni pracownicy i pracodawcy znajdą tu wszystkie potrzebne informacje dotyczące dofinansowań, szkoleń i nie tylko. Co jeszcze czeka na użytkowników?

Witryna Aktywizuj.pl powstała z inicjatywy Fundacji Poland Business Run, która od lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową z całego kraju. 

Bardzo zależy nam na holistycznym podejściu do tematu niepełnosprawności ruchowej. Rozpoczęliśmy działania ukierunkowane w stronę aktywności zawodowej, bo chcemy, żeby osoby, które wróciły już do sprawności fizycznej, znalazły zatrudnienie. Dzięki współpracy ze State Street Foundation możemy prężnie działać w tym obszarze – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Baza wiedzy

Aktywizuj.pl to baza wiedzy dla osób z niepełnosprawnościami oraz po amputacji, które szukają najważniejszych informacji o dofinansowaniach, rehabilitacji, niezbędnych dokumentach i procedurach w instytucjach publicznych. To także kompletne narzędzie, które krok po kroku osoby przeprowadzi OzN przez wszystkie zagadnienia związane z powrotem na rynek pracy. Pracodawcy zaś będą mogli umieścić ogłoszenia oraz skorzystać z wiedzy na temat zatrudniania osób z orzeczeniem. 

W portalu można znaleźć aktualne dane o dostępnych dofinansowaniach do zatrudnienia OzN, a także kwestiach prawnych obowiązujących pracownika oraz pracodawcę, rentach i nie tylko. Dodatkowo w serwisie umieszczone są oferty pracy dedykowane OzN, informacje o kursach zawodowych, szkoleniach, wyjazdach adaptacyjnych czy projektach. 

Aktywizacja

Jednym z nich jest Centrum Kształcenia Zawodowego dla Osób z Niepełnosprawnościami dofinansowane przez State Street Foundation, w ramach którego powstała witryna aktywizuj.pl oraz zatrudnienie znaleźli Trenerzy Wsparcia – mobilni asystenci osób po amputacjach.

Jako pracodawca cenimy doświadczenie, zainteresowania i umiejętności, które sprawiają, że nasi pracownicy są wyjątkowi, oraz wiemy, że zróżnicowanie i kultura sprzyjająca włączeniu społecznemu sprawiają, że jesteśmy silniejsi i odnosimy większe sukcesy. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Fundacją Poland Business Run, aby promować równość szans i pomagać osobom z niepełnosprawnościami w usamodzielnianiu się, budowaniu wiary w siebie oraz poprawie ich statusu społecznego i zawodowego – komentuje Scott Newman, dyrektor zarządzający i członek zarządu State Street Bank w Polsce.

Firmy i organizacje zainteresowane publikacją ogłoszenia o pracę dla OzN lub przygotowujące ciekawe projekty dla tej grupy, mogą kontaktować się z redakcją witryny pod adresem [email protected].

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2024

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu