12 grudnia Znowu w Biegu zaprasza na bezpłatne wykłady i treningi online

dzień otwarty

W grudniu Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu świętuje 2. urodziny. Z tej okazji zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatny Dzień Otwarty online. 12 grudnia specjaliści ośrodka będą dzielić się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem podczas wykładów i treningów na żywo.

Podczas Dnia Otwartego chcemy podziękować wszystkim pacjentom, którzy już nas znają, i dać się poznać tym, którzy jeszcze u nas nie byli. Z powodu sytuacji epidemiologicznej zdecydowaliśmy się zorganizować to wydarzenie online i w całości bezpłatnie. Przygotowaliśmy dzień pełen wrażeń i niespodzianek – mówi Anna Orzechowska z centrum Znowu w Biegu.

Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia zespołu centrum i współpracujących z nim specjalistów. Podczas wykładów fizjoterapeuci odpowiedzą m.in. na pytania, jaka dawka ruchu jest odpowiednia dla zdrowia, jak zacząć przygodę z ćwiczeniami fizycznymi i jakie dolegliwości powinny skłonić do wizyty u specjalisty. Wśród wykładowców nie zabraknie podologa oraz psychologa, a wykład na temat mięśni dna miednicy przybliży specyfikę pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego. 

Część praktyczna Dnia Otwartego będzie miała formę treningów na żywo, które będą okazją do zaprezentowania zestawów ćwiczeń. Część ogólnousprawniająca, która pozwoli nauczyć się prostej sekwencji ruchów pobudzających ciało po przebudzeniu, to idealna propozycja dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie wytrenowania. Instruktaż wykonania prawidłowej rozgrzewki i wyciszenia organizmu po wysiłku przygotowano dla osób, które planują rozpoczęcie treningów biegowych lub rowerowych. 

W ostatniej części kadra centrum skupi się na pracy z pacjentem po amputacji, przedstawi działalność Centrum w tym zakresie i odpowie na wszelkie pytania. 

Wykłady i treningi będzie można obejrzeć na żywo 12 grudnia od godz. 9:00 na profilu centrum Znowu w Biegu na Facebooku (fb.com/znowuwbiegu) oraz YouTube!

Plan Dnia Otwartego (12 grudnia 2020)

9:00-9:30 

Ruszać czy nie ruszać – kiedy warto wybrać się do fizjoterapeuty, a kiedy lepiej udać się prosto do lekarza?” (wykład fizjoterapeutki Karoliny Świątek)

9:40-10:10 

Trening na żywo na dobry początek dnia (fizjoterapeutka Małgorzata Domańska)

10:20-10:50 

„Kto i z jakimi problemami powinien zwrócić się do podologa” (wykład podologa Julity Szczepanik–Malik)

11:00-11:30

  • Jak poprawnie wykonać rozgrzewkę przed ćwiczeniami – instruktaż (fizjoterapeuta Jakub Okruch)
  • Jak poprawnie wyciszyć ciało i mięśnie po treningu – instruktaż (fizjoterapeuta Jakub Okruch)

11:40-12:10

„Mięśnie dna miednicy – tajemniczy ogród doświadczeń” (wykład fizjoterapeutki dr Agnieszki Wnuk-Scardaccione)

12:20-12:50

Ćwiczenia dla osób siedzących przy biurku, prawidłowa pozycja siedzącą podczas pracy zdalnej. (fizjoterapeutka Karolina Świątek)

12:50-13:20 

Czat z fizjoterapeutą z możliwością zadawania pytań 

13:30-14:00 

„Psychologiczne korzyści z aktywności fizycznej” (wykład psycholog dr Urszuli Horwath)

14:10-14:40 

Jak pomagamy osobom po amputacji? Przykładowe ćwiczenia i czat z fizjoterapeutami (Agnieszka Wnuk-Scardaccione/ Sławomir Szczupacki)

Zapraszamy!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu