Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych w ramach krakowskiego Tygodnia Osób z Niepełnosprawnością

Hala 100-lecia Cracovii adres: Focha 40, 30-119 Kraków

bezpłatne

Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, w Hali 100-lecia Cracovii odbędzie się Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych. To okazja, by zobaczyć pokazy różnych dyscyplin, a także spróbować swoich sił w sportowych zmaganiach. Wydarzenie ma pokazywać, że niepełnosprawność nie wiąże się wyłącznie z ograniczeniami, ale także z nowymi możliwościami. 

18 czerwca 2021 (piątek) odbędzie się IV Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych, w ramach programu XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnością „Kocham Kraków z Wzajemnością”. Spotkanie będzie miało formę otwartą, ciepłą, przedstawi uczestnikom świat sportowców z niepełnosprawnością jako wspólny świat pełen możliwości, w którym łączą nas sportowe emocje. 

Odbędą się pokazy dyscyplin paraolimpijskich na co dzień trenowanych w Centrum: 

  • koszykówki na wózkach, 
  • szermierki na wózkach, 
  • łucznictwa, 
  • tenisa stołowego, 
  • goalballa. 

Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w integracyjnych, sportowych zmaganiach, pokonać tor przeszkód na wózku oraz skorzystać ze stoiska z cateringiem w polskim języku migowym.

Wydarzenie w trosce o bezpieczeństwo uczestników odbędzie się w dwóch turach. Na koniec każdej z nich odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. 

Głównym celem Dnia Otwartego Centrum Sportu Niepełnosprawnych jest zaakcentowanie tego, że bycie osobą z niepełnosprawnością nie wiąże się wyłącznie z ograniczeniami, ale z pojawieniem się szeregu nowych możliwości, oraz przedstawienie młodym ludziom wartości płynącej z integracji. Krakowski sport adaptowany rośnie w siłę, dlatego warto dołączyć, kibicować i wspólnie przeżywać sportową radość!

Program

9:00 – Rozpoczęcie pierwszej tury

11:00 – Losowanie nagród

11:45 – Rozpoczęcie drugiej tury

13:45 – Losowanie nagród

14:00 – Zakończenie

Wejście na wydarzenie będzie możliwe wyłącznie do osiągnięcia limitu osób. Dzień Otwarty jest organizowany z podjęciem wszelkich środków profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa zdrowia (dezynfekcja urządzeń, obowiązkowe maseczki, rękawiczki, zachowany dystans).

Kontakt do organizatora:

Anna Bednarz

tel: 570 495 122

e-mail: [email protected]

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu