Sesje coachingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową – pilotażowy projekt

Fundacja Poland Business Run zaprasza osoby z niepełnosprawnością ruchową, które chcą popracować nad samorozwojem zawodowym lub prywatnym, np. zwiększyć swoją motywację, poczucie własnej wartości do udziału w pilotażowym projekcie. Zakłada on bezpłatny udział w profesjonalnych sesjach coachingowych, które poprowadzi dyplomowany coach Pani dr Wioleta Witczak-Smolnik.

Data realizacji projektu: 01.04.2022 – 31.05.2022

Liczba uczestników projektu: uwaga liczba miejsc ograniczona – max 10 osób.

Profil uczestnika: osoby z niepełnosprawnością ruchową chcące popracować nad swoim samorozwojem, a więc doskonalić swoje kompetencje i rozwijać się na polu zawodowym lub osobistym.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

1. posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ruchowej,

2. brak trwającego kryzysu wymagającego wsparcia psychologicznego,

3. wystawienie pisemnej rekomendacji po udziale w projekcie dla coacha prowadzącego sesje oraz wypełnienie ankiety ewaluacyjnej oceniającej udział w projekcie.

Forma sesji: online poprzez platformę Zoom (bez potrzeby logowania się, wejście za pomocą linka). 

Liczba i czas trwania sesji: każdy uczestnik projektu ma możliwość udziału w procesie coachingowym i odbycia 3 indywidualnych sesji. Pierwsza z nich będzie spotkaniem organizacyjnym i będzie polegała na poznaniu się i wyborze tematów na sesje coachingowe. Spotkania z coachem będą odbywały się średnio co 1-2 tygodnie w terminach ustalonych indywidualnie z uczestnikiem. Każda sesja potrwa około 40-60 min. 

Regulamin udziału w projekcie.

Zapisy: poprzez formularz online https://forms.gle/WE8AnVRrvT7YwoTp6

Czym jest coaching?

Coaching to jedna z metod rozwoju osobistego. Z roku na rok jest coraz bardziej popularny i coraz więcej osób korzysta z niego na co dzień. Coaching to nie psychoterapia ani psychologiczne wsparcie klienta.

Coaching jest procesem, w którym poprzez wsparcie i wzmocnienie oraz dzięki świadomie stosowanym przez coacha narzędziom, klient znajduje skuteczne rozwiązania, strategie działania i nowe możliwości.

Coaching powoduje, że klient bardziej świadomie wykorzystuje swoje mocne strony, możliwości i naturalne zdolności, przez co staje się bardziej kreatywny, zmotywowany i odnosi sukces. 

Coaching jest dla każdego, kto chce w pełni korzystać ze swojego potencjału w pracy i w domu, w każdej codziennej sytuacji.

Cel sesji coachingowych:

Celem spotkań coachingowych może być rozwój zawodowy i osobisty w wielu różnych obszarach, jak np. chęć zrealizowania planów, poprawa sytuacji w pracy, w domu, w otoczeniu, lepsze relacje z partnerem, szefem, dzieckiem, znajomymi etc., rozwianie wątpliwości przy dylematach, podejmowanie decyzji, dokonywanie wyborów, wykorzystanie potencjału i poszerzenie swoich horyzontów.

Obszary tematyki możliwe do wyboru podczas sesji:

  1. Tematy w obszarze coachingu biznesu, liderów biznesu, dotyczące pracy zawodowej i tego co się z nią wiąże, m.in. współpracy w zespole, podejmowania decyzji, dylematów, podnoszenia efektywności pracy, rozwoju zawodowego, rozwoju kompetencji managerskich, osiągania lepszych rezultatów, etc. 
  2. Life coaching obejmuje tematy dotyczące naszego codziennego życia, planów, potrzeb, marzeń m.in. rozwoju (także zawodowego), zdrowia, pewności siebie, poprawy relacji z innymi, związków, motywacji, celów osobistych i wielu innych. 
  3. Coaching kobiet, jako „mind power” – kobiety silne zarówno w biznesie, jak i osiągające sukces w każdej życiowej roli.  

Dodatkowe informacje:

– sesje coachingowe są w pełni objęte tajemnicą zawodową.

Biogram prowadzącego:

dr Wioleta Witczak-Smolnik, coach rozwoju osobistego, relacji, liderów biznesu, coach kobiet, praktyk PR, rzecznik prasowy, ekspert ds. strategii i budowania wizerunku, kształtowania marki, lider rozwijający zespoły, a także szkoleniowiec, trener i wykładowca akademicki. Pracuje zawodowo już ponad 15 lat. 

Rozwijała swoje kompetencje zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, w kraju oraz za granicą. Była m.in. rzecznikiem prasowym w czasie Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej z ramienia Ministerstwa Gospodarki, pierwszym polskim PR-owcem w Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA/ESOC w Darmstadt w Niemczech, dyrektorem Departamentu Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, dyrektorem strategicznym agencji PR be smart, managerem PR Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy pełnomocnikiem zarządu ds. komunikacji społecznej Grupy Kapitałowej JSW. Pracowała przy projektach dla wielu marek m.in. Procter and Gamble, Nestle, Toshiba, czy Mokate.

Ukończyła London School of Public Relations, Uniwersytet Śląski w Katowicach uzyskując tytuł naukowy doktora, a także Szkołę Coachów Meritum w Warszawie i akredytowany program „Mistrz coachingu” przy International Coach Federation ICF z siedzibą w Nowym Jorku.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2024

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu