Wakacyjny survival dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Fundacja Poland Business Run zaprasza na kolejną edycję obozu wędrowno–survivalowego. Tegoroczny Summer Forest Camp odbędzie się w dniach 4-9 lipca 2022 r. Uczestnicy spędzą 6 dni w prawdziwej indiańskiej wiosce w otoczeniu gór i lasów. Co ich czeka? Nocleg w tipi, wędrówki po górskich szlakach, obcowanie z naturą, nauka orientacji w terenie, rozmowy przy ciepłej herbacie, która w pięknych okolicznościach przyrody smakuje najlepiej… A to dopiero początek atrakcji!

W programie przewidziane są codzienne wędrówki sudeckimi szlakami, po lasach i łąkach, nad rzeką Bóbr, brzegiem Jeziora Bukowskiego, szlakami Gór Kruczych, Wzgórzami Bramy Lubawskiej. Trudność wycieczek będzie dostosowana do możliwości ruchowych uczestników. Nad wszystkim będą czuwać profesjonalni przewodnicy z ogromnym doświadczeniem w zakresie turystyki osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – Tomasz Deroń i Joanna Ciołek – znani z poprzednich edycji campów, cieszący się ogromną sympatią uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona do 12 osób, więc nie zwlekaj z decyzją!

Gdzie?

W wyjątkowym, oryginalnym miejscu! Wioska Indiańska nad Bobrem w Janiszowie ma niepowtarzalny klimat. Uroku dodaje jej malownicze położenie – na granicy Sudetów Środkowych
i Zachodnich, z pięknym widokiem na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kamienne. Tylko 5 km od Jeziora Bukowskiego. Dojazd i powrót jest we własnym zakresie!

Jaki jest koszt?

Koszt dla uczestnika to 400 zł. Jeśli uczestnik wymaga opieki dodatkowej (w formie 1:1), potrzebuje pomocy w czynnościach dnia codziennego i poruszaniu się w terenie, musi zabrać ze sobą OPIEKUNA, który jest osobą pełnosprawną. Opiekun musi, podobnie jak uczestnik, opłacić udział w obozie oraz zaakceptować wszystkie jego warunki, regulamin, a także posiadać wymagane wyposażenie. Koszt dla opiekuna to 500 zł. 

Co warto wiedzieć przed zapisem na Summer Forest Camp 2022?

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z broszurą informacyjną zamieszczoną poniżej wraz
z pozostałymi załącznikami. Zwróć uwagę na takie kwestie jak standard zakwaterowania, warunki sanitarne czy niezbędne wyposażenie. Sprawdź również, czy spełniasz warunki uczestnictwa
i przeczytaj Regulamin.

Warunki uczestnictwa

  • Obóz skierowany jest do pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, które poruszają się samodzielnie na nogach lub na protezach (dzienny dystans to około 8-10 km)
    i mają doświadczenie w turystyce rekreacyjnej (poziom średniozaawansowany),
  • Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ze sobą minimalne wyposażenie na wyprawę (zgodnie z broszurą informacyjną), 
  • Konieczne jest zapoznanie się z Regulaminem obozu; uczestnik, który zgłasza się na obóz, potwierdza jego znajomość oraz rozumie i godzi się na konsekwencje jego łamania,
  • Uczestnik powinien przedstawić orzeczenie o niepełnosprawności (nie dotyczy opiekuna osoby z niepełnosprawnością),
  • Ogólny stan zdrowia musi pozwalać na pokonywanie dziennych dystansów około 8-10 km,
  • Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać opłaty za uczestnictwo.

Jak można się zapisać?

Poniżej zamieszczamy link do zapisu za pośrednictwem portalu evenea.pl. Jednocześnie informujemy, że kadra przewodników będzie kontaktować się z uczestnikami w celu przeprowadzenia krótkiego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, stopnia aktywności fizycznej itp. 

Formularz do zapisów

Regulamin obozu

Broszura informacyjna

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości napisz do nas na adres: [email protected].

Zapraszamy!

Pozostałe artykuły

Podobne artykuły

2025

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu