Rafał Graczyk

Rafał Graczyk

  • łódzkie
  • amputacja z wyłuszczeniem w stawie biodrowym

26-latek, pochodzący z Żabokrzek, małej miejscowości niedaleko Piątku (województwo łódzkie). W 2013 r. uległ wypadkowi w pracy, którego następstwem była amputacja prawej nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Obecnie porusza się o protezie wyposażonej w kosz biodrowy. Do chodzenia niezbędna jest mu również orteza, ponieważ lewa noga nie jest do końca sprawna. Jego nauka chodu była bardzo trudna i jej doskonalenie trwa nadal. Po wypadku, dzięki wsparciu rodziny i nauczycieli, ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Należy do Stowarzyszenia “Pierwszy Krok” wspierającego osoby po amputacjach. Aktualnie gra w drużynie piłki siatkowej na siedząco w klubie SSN START ŁÓDŹ, która pozwala na integrację i jest doskonałą formą rehabilitacji.

“Zrozumiałem wartość życia, jestem bardziej otwarty, widzę więcej pozytywnych rzeczy. Przed wypadkiem moją pasją była praca przy naprawach maszyn rolniczych, marzyłem również o zostaniu kierowcą zawodowym. Obecnie nadal mogę czerpać radość z jazdy samochodem, mimo swojej niepełnosprawności. Na mojej drodze znalazło się wiele osób, które pomogły mi wrócić do normalnego życia. Teraz ja też chcę pomagać osobom, które potrzebują wsparcia.”

Pamiętaj, że Trenerzy Wsparcia zajmują się pomocą w swoim wolnym czasie i często mają pod opieką więcej niż jedną osobę. Spokojnie poczekaj na kontakt ze strony Trenera.

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu