Paweł Kunicki

Paweł “Sztorm” Kunicki

  • pomorskie
  • amputacja ręki, amputacja uda

Mieszkaniec gdańskiego Pomorza, przez dwie dekady zaangażowany w ruch rekonstrukcji historycznej. W wolnym czasie podnosił swoje umiejętności w tradycyjnym ciesielstwie/stolarstwie oraz snycerce. W 2017 r. w wieku 38 lat uległ wypadkowi – wpadł pod pociąg. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej udało się ocalić jego życie, jednak stracił lewą rękę oraz lewą nogę, a także dużego palucha u prawej stopy. Mimo tej tragedii jego wola walki z przeciwnościami losu nie wygasła. Już od momentu wybudzenia się z powypadkowej śpiączki planuje powrót do pracy, jak i do swoich hobby. Zakup protezy ręki i nogi ma już za sobą. Teraz czekają go intensywne ćwiczenia i rehabilitacja.

Dobrze wiem, że powrót do absolutnie pełnej sprawności nie jest możliwy, jednak skorzystanie ze współczesnych form protetyki ortopedycznej w dużej mierze pozwala wrócić do aktywności sprzed wypadku czy choroby. Ze swoich doświadczeń można wynieść cenne lekcje. Wystarczy zapał i determinacja!”

Pamiętaj, że Trenerzy Wsparcia zajmują się pomocą w swoim wolnym czasie i często mają pod opieką więcej niż jedną osobę. Spokojnie poczekaj na kontakt ze strony Trenera.

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu