Dominik Skalski

Dominik Skalski

  • małopolskie
  • amputacja podudzia

35-latek z okolic Krakowa, który w grudniu 2019 r. uległ wypadkowi w pracy – został przygnieciony przez walec i amputowano mu lewą nogę na wysokości podudzia. Przed wypadkiem prowadził bardzo aktywny tryb życia, pracował w dwóch miejscach, w wolnych chwilach lubił grę w piłkę nożną czy siatkówkę oraz jazdę na rowerze. Gdy się dowiedział się, że czeka go amputacja nogi, myślał, że to koniec świata. Aktualnie świetnie sobie radzi w nowej sytuacji. Niecały rok po amputacji, dzięki rehabilitacji i protezie, “stanął na nogi”, wrócił do codzienności i samodzielności.

“Teraz wiem, że amputacja to nie wyrok. Po odpowiedniej rehabilitacji i przygotowaniu można nawet zapomnieć, że straciło się nogę. Poprzez moje przejścia i doświadczenie chcę pomagać innym w podobnej sytuacji, bo wiem, jak może być ciężko, gdy zostajesz z tym wszystkim sam. Proszę pisać i dzwonić, jak tylko będę mógł – pomogę i chętnie wysłucham. Pamiętajcie, nie bójcie się prosić o pomoc. Twoje życie się zmieniło, ale ty dalej jesteś taki sam!”

Pamiętaj, że Trenerzy Wsparcia zajmują się pomocą w swoim wolnym czasie i często mają pod opieką więcej niż jedną osobę. Spokojnie poczekaj na kontakt ze strony Trenera.

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu