Daniel Rostkowski

  • małopolskie
  • spastyka nóg

Ma 35 lat i pochodzi z Ciechanowa w woj. mazowieckim. Od 7 lat mieszka w Krakowie. To tu właśnie poznał swoją żonę, dzięki której wie, że jeśli tylko bardzo się chce, można osiągnąć swój cel. 

Daniel od 18. roku życia zmaga się z niedowładem kończyn dolnych oraz spastyką nóg. W 2017 roku przebył operację kręgosłupa na odcinku piersiowym (TH4-TH5), aby w przyszłości nie zostać sparaliżowanym od pasa w dół. Stara się poruszać bez kul, choć czasem jest to niemożliwe.

Daniel pracuje czynnie zawodowo, ale uprawia też porty — jeździ na rowerze oraz pływa. Od jakiegoś czasu spełnia swoje marzenia i zaczyna chodzić po górach. Co prawda, zaliczył dopiero Stare Wierchy, schronisko Kudłacze oraz Szczyrk, ale dla Daniela to ogromny wyczyn i jest z siebie bardzo dumny. W wolnych chwilach czyta.

Wspólnie z żoną marzą o zbudowaniu własnego kampera i udaniu się w podróż. To dzięki żonie Daniel zrozumiał, że osoby z niepełnosprawnością mogą żyć normalnie. 

“Życie jest krótkie, więc nie ma sensu zamartwiać się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Nie oglądaj się za siebie i spełniaj marzenia.”

Jeżeli tylko potrzebujesz porozmawiać – przez maila, telefonicznie lub osobiście – skontaktuj się z Danielem. 

Pamiętaj, że Trenerzy Wsparcia zajmują się pomocą w swoim wolnym czasie i często mają pod opieką więcej niż jedną osobę. Spokojnie poczekaj na kontakt ze strony Trenera.

2022

- Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności Regulamin Serwisu